26 Kasım 2014 Çarşamba
Dolar: 2,2194   Euro: 2,7694
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 18.08.2011 04:00

İlk 100’de Bursa’dan yedi okul

İlk 100’de Bursa’dan yedi okul

Milli Bakanlığı tarafından ilköğretim Okulları Destekleme Projesi kapsamında yapılan çalışmada, Bursa’dan 3 okul, Türkiye’nin en başarılı ilköğretim okulları sıralamasında ilk 10’a girdi.

SBS 8. sınıf Ortaöğretime Yerleştirme okul notlarına göre yapılan çalışmada, Türkiye’nin en başarılı ilköğretim okulu 488,11 8. sınıf SBS puan ortalamasıyla Özel Bursa Yeni Kültür İlköğretim Okulu oldu.
En az 30 mezun veren okulların dikkate alındığı çalışmada ilk 100’de ise Bursa’dan toplam 7 okul yer aldı. Buna göre Emine Örnek İlköğretim Okulu 6.,  Özel Bursa Kültür İlköğretim Okulu da 464,22 puan ortalamasıyla Türkiye’nin ilk 10’nuna girerken, Özel Şahinkaya İlköğretim Okulu 19., Özel Çakır İlköğretim Okulu 37., Özel Tan İlköğretim Okulu 48., Özel İrem İlköğretim Okulu’ da 94. sırada yer aldı.

KALİTE YÜKSELİYOR

8 sınıfta elde ettikleri sadece SBS puanlarına göre yapılan incelemede Türkiye’nin ilk 100 okulu içerisine devlet okulu girmedi. Sonuçları değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Bursa’nın eğitim kalitesinin gittikçe arttığını belirterek, “Bu çalışma kapsamında ilk 100’de Bursa’dan 7 okulun yer alması Bursa için büyük bir onurdur” dedi.
 
Eğitimde geçen yıl uyguladıkları projelerin sonuçlarını almaya başladıklarını ve eğitim kalitesinde gittikçe yukarı çıkan bir ivmenin bulunduğunun altını çizen Gülsar, “Bu hem ÖSS sonuçlarına yansıyor hem SBS sonuçlarına yansıyor. Okul bazında bile düşünecek olursak ilk 100’de 7 okulun olması ve birinci sırada Bursalı okulun bulunması Bursa için büyük bir gurur ve kazanç bence. Bu da Bursa’daki eğitimin kalitesinin yüksek olduğunu gösteriyor” diye konuştu.
 
Özel Bursa Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Bulut ise, 20 bin’e yakın eğitim kurumu arasından sıyrılarak zirvede yer almanın sorumluluğu ile çalıştıklarını söyledi.

olayhaberportali.web.tv

Bedava muayene videosu rekor kırdı!

İnternette dolaşan bu video izlenme rekorları kırıyor. Videonun konusu ise halk sağlık günü kapsamında yoldan geçen erkeklere bedava testis muayenesi yapılması.
1471
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.