25 Ekim 2014 Cumartesi
Dolar:    Euro:

Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 27.11.2011 13:27

Hazreti Ömer Camii’nin temeli atıldı

Hazreti Ömer Camii’nin temeli atıldı

İnegöl ilçesine bağlı Yenice beldesine inşa edilecek olan Hazreti Ömer Camii’nin temeli atıldı.

Dere Mahallesi 252. Sokak üzerinde inşa edilecek caminin temel atma törenine Yenice Belediye Başkan Vekili İbrahim Beri, İnegöl Müftüsü Bayram Canbey ile vatandaşlar katıldı. Hazreti Ömer Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şükrü Kutluca, "Belediyemizin arsa tahsis etmesiyle çalışmalarımıza başladık. Camiler, Allah’ın evidir. Camiler, minare ve kubbeleri ile bulunduğu yerde Müslümanların yaşadığının şahididir. Camiler, topluca ibadet ettiğimiz, Allah’ı zikrettiğimiz, dua ve niyazda bulunduğumuz, Beytullah’ın birer şubesi kabul edilen mekanlardır. Bu düşüncelerle mahallemize cami yaptırmak için kolları sıvadık. Camimize gelenler, onun gibi Allah’a bağlı ve adaletli olsun diye adını Hazreti Ömer Camii koyduk" dedi.
Caminin içinin 330 metrekare, müştemilatının 250 metrekare, toplam arsasının ise bin 200 metrekare olduğu bildirildi. 400 kişilik cami 3 katlı ve kubbeli olarak inşa edilecek. Caminin hayırseverlerin desteğiyle bir senede tamamlanması hedefleniyor" dedi.
Yapılan duanın ardından kurban kesilerek temele ilk harç atıldı.
 
 
İHA

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Aksiyon filmlerini aratmayan kazalar

MOBESE kameralarına yansıyan kazalar polisiye filmlere taş çıkarıyor. Türkiye genelinde güvenlik için 24 saat kayıt yapan MOBESE kameralarına yansıyan kazalar film sahnelerini aratmıyor.
2932
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.