22 Kasım 2014 Cumartesi
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 21.03.2013 18:41

BURULAŞ’tan dev yatırım

BURULAŞ’tan dev yatırım

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BURULAŞ’ın 4 yılda gerçekleştirdiği yatırımların tutarının 155 milyon TL’yi aştığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tarihi binada gerçekleştirilen meclis toplantısında BURULAŞ hakkında açıklamalarda bulundu.
 
BURULAŞ’ın yüzde 100 belediye sermayeli bir kurum olduğunu ve yönetim kurulu başkanlığını kendisinin yürüttüğünü vurgulayan Altepe, bu kurum aracılığıyla 4 yılda yaptıklarını yatırımların tutarının 155 milyon TL’yi aştığını söyledi. Altepe, "Her zaman kamuoyu önünde ’Şu şu faaliyetleri yaptık’ diye bildirimlerde bulunuyoruz. Son 4 yılda gerçekleştirdiğimiz hizmetleri herkez biliyor. Tüm bu yatırımları yaparken, sahip olduğumuz şirketleri sonuna kadar değerlendiriyoruz" dedi.
 
BURULAŞ’ın şu anda Bursa Otobüs Terminali’ni işlettiğini, İstanbul’la Bursa arasında seferler düzenleyen BUDO için gemiler satın alıp bunları çalıştırdığını, yine deniz uçağı kiralayıp İstanbul’la Bursa arasında deniz uçuşları başlattığını vurgulayan Altepe, "Tüm bu çalışmaların yanında Cumhuriyet Caddesi de dahil şehir içindeki tüm tramvay hatlarının hepsi BURULAŞ tarafından yapılıyor. Yine metro ile tramvay vagonları da BURULAŞ tarafından satın alınıyor. Sadece BURULAŞ’ın 4 yılda Bursa için yaptığı yatırımlar 155 milyon TL’yi aştı" açıklamasını yaptı.
 
Son zamanlarda Büyükşehir Belediyesi’yle ilgili dillendirilen Sayıştay raporuna da değinen Altepe, “Belediye olarak gerekli itirazlarımızı yaptık. Çünkü öne sürülen iddiaların doğruluk payı bulunmuyor. Böyle bir şey yok. BURULAŞ’ın tamamı belediyenindir, sermayesinin tamamı belediye tarafından ödenmiştir. Ortada sorun görülmüyor. Farz edelim ki böyle bir şey var, o halde bile BURULAŞ’a ödenen fazla para tespit edilir ve tespit edilen para tekrar Büyükşehir Belediyesi hesabına aktarılır. Bunda olumsuz bir durum söz konusu değil" şeklinde konuştu.
 
Altepe, Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nu yapan müteahhit firmaya borçlarının bulunmadığını da bildirdi. Müteahhit firmaya bugüne kadar 56 milyon TL tutarında hak ediş parası ödendiğini belirten Altepe, inşaatın zaman zaman yavaşlamasının müteahhit firmanın iç sıkıntılarından kaynaklanan bir durum olduğunu ifade etti.
 

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
333
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.